Текстурни соја протеин |

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Тагови производ

  Име на производ:Текстурни соја протеин

  CAS бр .:NA

  EINECS Не: NA

  МФ:NA

  Молекуларна тежина: NA

  Место на потекло: Кина (континентална)

  Изглед:Solide

  Стабилност: Стабилна

  Текстурни соја протеин, протеин, купи адитиви во храната

  Ние сме кинески прехранбени адитиви производство обезбедуваат различни протеински производи, вклучувајќи соја лецитин, Текстурни Соја протеин.

  Забелешка: Прилагодено спецификација произведува може да се обезбеди во согласност со барањата на корисниците.

  Ефикасноста на производот
  Производот е направен од изолирани протеини, соја протеин концентрат, ниски температури соја брашно, глутен од пченица и скроб според одреден процент се третираат од страна на истиснување, висока температура и висок притисок, така што има апсорпција добра вода, задржување на нафта и свиленкаста влакна структура, и нејзиниот вкус е повеќе сличен на месо, кое е идеално високо-протеински адитиви и додатоци на производи од соја. Производи вклучуваат TW серија, ТЦ серија, ТФ серија и ТБ серија.

  Примена
  Тоа е широко користен во вегетаријанската исхрана, месни производи, ресторани, снек храна и сосови, итн

  Складирање состојба
  се чува во затворен сад и ставете ги на ладно и суво место.

  модел содржина на протеини апликација област
  TW серија 50% -75% Колбас, замрзната храна, ресторани, грицки, сосови
  ТЦ серија 50% -75% Вегетаријанска исхрана, месни производи, ресторани, грицки, сосови
  ТФ серија 50% -75% Вегетаријанска исхрана, месни производи, ресторани, грицки, сосови
  TB серија 50% -75% Вегетаријанска исхрана, месни производи, ресторани, грицки, сосови
  пакување
  На стандардни спецификации се за повикување само, обичај спецификација произведува се добредојдени. Подетални информации, вклучувајќи МСС лист, многу тежина, пакување состојба, олово време и цена се сите подготвени на барање, ве молиме да кликнете на барање за прибирање на понуди, ќе добиете нашата брза одговор во рок од 24 часа.

 • Претходно:
 • Следно:

 • 1: Јас сум заинтересиран за вашите производи, но сега јас сум надвор од Кина, може да ви понудиме етикети вашиот на мојата земја?
  А1: Секако. Ние ја имаме целосна искуство извоз, и без разлика каде се наоѓате, може да се организира на испорака за вас, или од страна на морето, од воздух и од експрес, во зависност од вашите потреби.

  Прашање 2: Како можам да добијам на примероци?
  А2 Ние може да ви обезбеди бесплатен примерок за нашите постоечки производи, на олово време е околу 1-2 дена. Ќе треба да плати цена за испорака примерок, ако ви треба примероци според вашиот дизајн, цена примерокот мора да се наплати од вас. Водството време е околу 5 дена.

  В3: можно да сопствени етикети е тоа со мојот сопствен дизајн?
  A3: Да, и вие само треба да ни ги испратите вашите цртежи или уметнички дела, тогаш може да добиете што го сакате.

  Q4: Како можам да се ослободи од плаќање за вас?
  A4: Можеме да ја добиете вашата исплата од T / T, резерви или Western union која се препорачува и ние исто така може да добие од L / C, D / P, D / A. ОА

  Q5: How do you check all the goods in the production line?
  А5: Имаме место инспекција и инспекција готовиот производ. Ние се провери стоката кога тие одат во постапката за производство на следниот чекор

 • INQUIRY DETAILS *

  INQUIRY NOW
  • captcha

  Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!