Соја лецитин | 8030-76-0

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Тагови производ

  Име на производ:соја лецитин

  CAS бр .:8030-76-0

  EINECS Не: 310-129-7

  МФ:NA

  Молекуларна тежина: NA

  Место на потекло: Кина (континентална)

  Изглед:кафеава течност

  Стабилност: Стабилна

  Soya Bean Lecithin, protein, buy food additives

  Ние сме кинески прехранбени адитиви производство обезбедуваат различни протеински производи, вклучувајќи соја лецитин, Текстурни Соја протеин.

  Забелешка: Прилагодено спецификација произведува може да се обезбеди во согласност со барањата на корисниците. Ефикасноста на производот
  The texture of phospholipid is completely unevenly distributed, poor fluidity and unstable quality. The product quality and physical and chemical indexes are more stable and emulsified. By sealing the filling, avoid excessive contact with the air, which makes the acid price more stable.

  Примена
  In the food industry for dairy and instant foods, it can improve its instant solubility. For the production of ice cream, improve emulsification and prevent the formation of ice products. For chocolate products, it has the functions of reducing viscosity, oxidation resistance and oil production.
  Used for baking food to improve the water quality of products. It also has the effect of adding cake frosting texture and extension, improving the quality of food and anti-aging and extending the freshness of food. It can also be used as emulsifier in beverage, cream puree and sauces, as a dispersant for high-fat products or as emulsifier in low fat salad dressing.

  Складирање состојба
  се чува во затворен сад и ставете ги на ладно и суво место.

  ИНСПЕКЦИСКИ Точка СПЕЦИФИКАЦИЈА РЕЗУЛТАТИ
  Вкупно Плоча Грофот (CFU / g) <3000 800
  Квасци и калапи (CFU / g) <100 50
  Колиформни (CFU / g) НГ НГ
  E.coli (CFU / g) НГ НГ
  Salmonella (cfu / 25g) НГ НГ
  Staphylococcus (CFU / g) НГ НГ
  На содржината на тешки
  metal (ppm) (as of Pb)
  <20 3.65
  жива <0.1 0,002
  бакар <10.0 3.51
  Cadmium- <0.2 0.05
  Lead- <1.0 0,0816
  Zinc- <20.0 2.5
  железни <50.0 12
  Вкупно Арсен (како на As) (ppm) <3,0 0,0283
  Пестициди (ppm) не Детектирана НГ
  пакување
  На стандардни спецификации се за повикување само, обичај спецификација произведува се добредојдени. Подетални информации, вклучувајќи МСС лист, многу тежина, пакување состојба, олово време и цена се сите подготвени на барање, ве молиме да кликнете на барање за прибирање на понуди, ќе добиете нашата брза одговор во рок од 24 часа.

 • Претходно:
 • Следно:

 • 1: Јас сум заинтересиран за вашите производи, но сега јас сум надвор од Кина, може да ви понудиме етикети вашиот на мојата земја?
  А1: Секако. Ние ја имаме целосна искуство извоз, и без разлика каде се наоѓате, може да се организира на испорака за вас, или од страна на морето, од воздух и од експрес, во зависност од вашите потреби.

  Прашање 2: Како можам да добијам на примероци?
  А2 Ние може да ви обезбеди бесплатен примерок за нашите постоечки производи, на олово време е околу 1-2 дена. Ќе треба да плати цена за испорака примерок, ако ви треба примероци според вашиот дизајн, цена примерокот мора да се наплати од вас. Водството време е околу 5 дена.

  В3: можно да сопствени етикети е тоа со мојот сопствен дизајн?
  A3: Да, и вие само треба да ни ги испратите вашите цртежи или уметнички дела, тогаш може да добиете што го сакате.

  Q4: Како можам да се ослободи од плаќање за вас?
  A4: Можеме да ја добиете вашата исплата од T / T, резерви или Western union која се препорачува и ние исто така може да добие од L / C, D / P, D / A. ОА

  Q5: How do you check all the goods in the production line?
  А5: Имаме место инспекција и инспекција готовиот производ. Ние се провери стоката кога тие одат во постапката за производство на следниот чекор

 • INQUIRY DETAILS *

  INQUIRY NOW
  • captcha

  Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!