Соја протеин изолат |

Краток опис:


детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Тагови производ

Други имиња: соја протеин Изолирани

Место на потекло: Кина (континентална)

Тип: киселост регулатори, антиоксиданси, гума за џвакање бази, багрила, емулгатори, ензимски препарати, арома агенти, исхрана зголемувачи, презервативи, стабилизатори, засладувачи, згуснување

Име на производ: соја протеин Изолирани

Изглед: бела


Име на производ соја протеин Изолирани
Вовед Концентрирајте соја протеин е направен од не-ГМО соја.
Концентрирајте соја протеин е обработена со предност технологија на екстракција на алкохол. Таа има добра
желатин, стабилна dispersibility, висока содржина на протеини и добри вода обврзувачки, како и emulsification способност.
 
Соја протеин е протеин од соја со највисока содржина на протеини. Таа е направена од одмастена соја оброк со
отстранување на поголемиот дел од мастите и јаглехидратите, дава производ со 90 отсто протеини. Затоа, соја
протеин изолат има многу неутрален вкус во споредба со други производи од соја. Бидејќи повеќето од
јаглехидрати се отстранети, внесот на соја протеин изолат не предизвикува надуеност. Чиста соја протеин
изолат е тешко да се најде во продавниците и главно се користи од страна на индустријата за храна, а помалку од страна на потрошувачите. Можеби
можете да го најдете во
здравствените продавници или во делот на фармацијата на супермаркет. Тоа главно се наоѓаат во комбинација со други прехранбени
состојки; на пример, протеини се тресат од соја во прав е мешавина на соја протеин изолат со вкусови, минерали
и витамини.
изглед Светло жолта прав
Погодно толпата Погодно употреба за дијабетес, стари лица и дебели луѓе со висок крвен притисок или кардиоваскуларни болести
пациенти, како замена за шеќер.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1: Јас сум заинтересиран за вашите производи, но сега јас сум надвор од Кина, може да ви понудиме етикети вашиот на мојата земја?
  А1: Секако. Ние ја имаме целосна искуство извоз, и без разлика каде се наоѓате, може да се организира на испорака за вас, или од страна на морето, од воздух и од експрес, во зависност од вашите потреби.

  Прашање 2: Како можам да добијам на примероци?
  А2 Ние може да ви обезбеди бесплатен примерок за нашите постоечки производи, на олово време е околу 1-2 дена. Ќе треба да плати цена за испорака примерок, ако ви треба примероци според вашиот дизајн, цена примерокот мора да се наплати од вас. Водството време е околу 5 дена.

  В3: можно да сопствени етикети е тоа со мојот сопствен дизајн?
  A3: Да, и вие само треба да ни ги испратите вашите цртежи или уметнички дела, тогаш може да добиете што го сакате.

  Q4: Како можам да се ослободи од плаќање за вас?
  A4: Можеме да ја добиете вашата исплата од T / T, резерви или Western union која се препорачува и ние исто така може да добие од L / C, D / P, D / A. ОА

  Q5: How do you check all the goods in the production line?
  А5: Имаме место инспекција и инспекција готовиот производ. Ние се провери стоката кога тие одат во постапката за производство на следниот чекор

 • INQUIRY DETAILS *

  INQUIRY NOW
  • captcha

  Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!