Поли (винил ацетат) | 9003-20-7

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Тагови производ

  Име на производ:поли (винил ацетат)

  CAS бр .:9003-20-7

  EINECS Не: 203-545-4

  МФ:[CH2CHCOOCH3] n

  Молекуларна тежина: NA

  Место на потекло: Кина (континентална)

  Изглед:Бела

  Стабилност: Стабилна

  поливинил ацетат, за џвакање шеќер база агент, купи адитиви во храната

  Ние сме кинески прехранбени адитиви производство обезбедуваат различни производи за џвакање шеќер база застапник вклучувајќи поливинил ацетат Естер џвакање.

  Забелешка: Прилагодено спецификација произведува може да се обезбеди во согласност со барањата на корисниците. Ефикасноста на производот
  1. долг рок на траење
  2. Висока стапка на сушење
  3. Лесно ракување
  4. Еколошки
  5. Strong adhesion strength

  Примена
  Како главна суровина за џвакање база, е еластомери и гуми супстанции, исто така е добар филм формирање и вкус се чувствува подобрување материјал. PVAC гуми за џвакање база има добар вкус чувство, голем меур формирање, балон филм задебелување и не се лепи устата. гума за џвакање направени од овој гуми за џвакање база PVAC не се изгубат, не попуштат во зима, не се лепи, не мокрење во текот на летото, со долг рок на траење.

  Складирање состојба
  се чува во затворен сад и ставете ги на ладно и суво место.

  точка PVAC-L PVAC-М PVAC-H
  Вискозитет (mPa.s) 1,1-1,5 2,35-2,65 2,8-3,5
  Испарливи материи (макс.) 1% 1% 1%
  Слободен оцетна киселина (макс.) 0.05% 0.05% 0.05%
  Резидуален винил ацетат
  мономер (макс.)
  5 mg / kg 5 mg / kg 5 mg / kg
  Олово (макс.) 3mg / kg 3mg / kg 3mg / kg
  Вкупно Арсен (макс.) 3mg / kg 3mg / kg 3mg / kg
  вкупната жива (макс.) 0.5mg / kg 0.5mg / kg 0.5mg / kg
  Кадмиум (макс.) 1mg / kg 1mg / kg 1mg / kg
  омекне точка 73-85 86-99 95-106
  пакување
  На стандардни спецификации се за повикување само, обичај спецификација произведува се добредојдени. Подетални информации, вклучувајќи МСС лист, многу тежина, пакување состојба, олово време и цена се сите подготвени на барање, ве молиме да кликнете на барање за прибирање на понуди, ќе добиете нашата брза одговор во рок од 24 часа.

 • Претходно:
 • Следно:

 • 1: Јас сум заинтересиран за вашите производи, но сега јас сум надвор од Кина, може да ви понудиме етикети вашиот на мојата земја?
  А1: Секако. Ние ја имаме целосна искуство извоз, и без разлика каде се наоѓате, може да се организира на испорака за вас, или од страна на морето, од воздух и од експрес, во зависност од вашите потреби.

  Прашање 2: Како можам да добијам на примероци?
  А2 Ние може да ви обезбеди бесплатен примерок за нашите постоечки производи, на олово време е околу 1-2 дена. Ќе треба да плати цена за испорака примерок, ако ви треба примероци според вашиот дизајн, цена примерокот мора да се наплати од вас. Водството време е околу 5 дена.

  В3: можно да сопствени етикети е тоа со мојот сопствен дизајн?
  A3: Да, и вие само треба да ни ги испратите вашите цртежи или уметнички дела, тогаш може да добиете што го сакате.

  Q4: Како можам да се ослободи од плаќање за вас?
  A4: Можеме да ја добиете вашата исплата од T / T, резерви или Western union која се препорачува и ние исто така може да добие од L / C, D / P, D / A. ОА

  Q5: How do you check all the goods in the production line?
  А5: Имаме место инспекција и инспекција готовиот производ. Ние се провери стоката кога тие одат во постапката за производство на следниот чекор

 • INQUIRY DETAILS *

  INQUIRY NOW
  • captcha

  Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!