лецитин |

Краток опис:


детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Тагови производ

Други имиња: соја лецитин

Место на потекло: Кина (континентална)

Тип: киселост регулатори, антиоксиданси, гума за џвакање бази, багрила, емулгатори, ензимски препарати, арома агенти, исхрана зголемувачи, презервативи, стабилизатори, засладувачи, згуснување

Број на моделот: Храна одделение

Име на производ: соја лецитин

Изглед: бела


Име на производ соја лецитин
Вовед Концентрат соја лецитин темелно да се реши серија проблеми фосфолипиди како нерамна
текстура, сиромашните ликвидност и нестабилна квалитет, итн Со користење на ваквите лецитин, квалитетот на производот е повеќе
стабилен, како и физички и хемиски индекс.
 
Сигурно emulsification исто така ќе биде подобро. Производи се спакувани со пополнување запечатување за да се избегне воздух, така што
го прави вредност производи киселина постабилен. Нашата фабрика може да се постигне масовно производство, еден од производството
линија може да произведе 100 тони лецитин од страна на едно време. Секоја производна линија е доволно стабилна за извоз.
 
Овој производ е природен екстракт производи од суровини од соја. Таа е богата со лецитин (PC) cephalin (PE) инозитол
фосфолипиди (ПИ), кои широко се користат во медицината / лекови, храна, добиточна храна и индустриски
емулгиране дисперзија, мувла порака агент. И овој производ има добар емулгиране сопственост,
плитки боја и сјај, високата активност и добра ликвидност
изглед Жолта или тен Течни, слатка, симетрични текстура, имаат фиксна лецитин мирис.
Погодно толпата Погодно употреба за дијабетес, стари лица и дебели луѓе со висок крвен притисок или кардиоваскуларни болести
пациенти, како замена за шеќер.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1: Јас сум заинтересиран за вашите производи, но сега јас сум надвор од Кина, може да ви понудиме етикети вашиот на мојата земја?
  А1: Секако. Ние ја имаме целосна искуство извоз, и без разлика каде се наоѓате, може да се организира на испорака за вас, или од страна на морето, од воздух и од експрес, во зависност од вашите потреби.

  Прашање 2: Како можам да добијам на примероци?
  А2 Ние може да ви обезбеди бесплатен примерок за нашите постоечки производи, на олово време е околу 1-2 дена. Ќе треба да плати цена за испорака примерок, ако ви треба примероци според вашиот дизајн, цена примерокот мора да се наплати од вас. Водството време е околу 5 дена.

  В3: можно да сопствени етикети е тоа со мојот сопствен дизајн?
  A3: Да, и вие само треба да ни ги испратите вашите цртежи или уметнички дела, тогаш може да добиете што го сакате.

  Q4: Како можам да се ослободи од плаќање за вас?
  A4: Можеме да ја добиете вашата исплата од T / T, резерви или Western union која се препорачува и ние исто така може да добие од L / C, D / P, D / A. ОА

  Q5: How do you check all the goods in the production line?
  А5: Имаме место инспекција и инспекција готовиот производ. Ние се провери стоката кога тие одат во постапката за производство на следниот чекор

 • INQUIRY DETAILS *

  INQUIRY NOW
  • captcha

  Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!