Гелан џвакање | 71010-52-1

Краток опис:


 • CAS No.: 71010-52-1
 • Place of Origin: China (Mainland)
 • Model Number: RG71010-52-1
 • Appearance: White powder
 • Functions: Gelling agent, stabilizer, thickener.
 • Specification: Low Acyl / High Acyl
 • детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Тагови производ

  Име на производ: гелан гума

  CAS бр .: 71010-52-1

  Место на потекло: Кина (континентална)

  Број на моделот: RG71010-52-1

  Appearance:White powder

  Тип: киселост регулатори, антиоксиданси, гума за џвакање бази, багрила, емулгатори, ензимски препарати, арома агенти, исхрана зголемувачи, презервативи, стабилизатори, засладувачи, згуснување

  употреба:Due to its good rheological characteristics, gellan gum is a bacterial polysaccharide with great commercial potential for food, pharmaceuticals, and particularly environmental bioremediation.

  карактеристично Off-white, odorless,
  free flowing powder
  Потврди
  содржина 85 ~ 108% 102,70%
  растворливост Растворлив во
  water to form viscous solution
  Потврди
  тест калциум јонски Лозинка Потврди
  Големина на честичка ≥95% помине 60
  mesh
  99,90%
  Губиток на сушење ≤15.0% 9.31%
  Губење на палење ≤15.0% 8,80%
  pH вредност 5.5 ~ 7.5 670.00%
  Остаток од етанол ≤750mg / kg Потврди
  Јачина на гел ≥900g / cm2 1259 / cm2
  пренесување ≥76% 82.60%

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1: Јас сум заинтересиран за вашите производи, но сега јас сум надвор од Кина, може да ви понудиме етикети вашиот на мојата земја?
  А1: Секако. Ние ја имаме целосна искуство извоз, и без разлика каде се наоѓате, може да се организира на испорака за вас, или од страна на морето, од воздух и од експрес, во зависност од вашите потреби.

  Прашање 2: Како можам да добијам на примероци?
  А2 Ние може да ви обезбеди бесплатен примерок за нашите постоечки производи, на олово време е околу 1-2 дена. Ќе треба да плати цена за испорака примерок, ако ви треба примероци според вашиот дизајн, цена примерокот мора да се наплати од вас. Водството време е околу 5 дена.

  В3: можно да сопствени етикети е тоа со мојот сопствен дизајн?
  A3: Да, и вие само треба да ни ги испратите вашите цртежи или уметнички дела, тогаш може да добиете што го сакате.

  Q4: Како можам да се ослободи од плаќање за вас?
  A4: Можеме да ја добиете вашата исплата од T / T, резерви или Western union која се препорачува и ние исто така може да добие од L / C, D / P, D / A. ОА

  Q5: How do you check all the goods in the production line?
  А5: Имаме место инспекција и инспекција готовиот производ. Ние се провери стоката кога тие одат во постапката за производство на следниот чекор

 • INQUIRY DETAILS *

  INQUIRY NOW
  • captcha

  Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!