Засладувач еритритол во прав

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Име на производот: Еритритол
 • Бр. CAS: 149-32-6
 • Молекуларен формул: C4H10O4
 • детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Тагови производ

  Име на производ:          еритритол
  Тип: Засладувач
  Молекуларна формула: C4H10O4
  CAS бр: 149-32-6
  EINECS бр: 205-737-3
  Изглед: Бел кристален прашок
  Молекуларна тежина: 122,12
  Точка на топење: 118-120 ° C (осветлена)
  Рок на траење: 2 години
  Место на потекло: Кина (копно)

  ———————————————————————————————————————————————————————————————— —————————————————————————————————

  Вовед

  еритритоле ново развиен 4-јаглероден алкохолен шеќер, кој може да се добие со ферментација на гликоза. Тоа е бел кристален прав со освежителен сладок вкус, не е лесен за апсорпција на влага, стабилен на висока температура и стабилен во широк опсег на pH вредност. Кога се раствора во устата, има блага сензација за ладење и е погодна за разновидна храна.

  ———————————————————————————————————————————————————————————————— —————————————————————————————————

  Карактеристики

  (1) Нискокалорична: Еритритол има мала калориска вредност од 1,65 kJ / g, сахароза е 16,7 kJ / g, ксилитол е 11,7 kJ / g, а еритритолот е функционален шеќер со најниска енергија. .

  (2) Висока толеранција: Толеранцијата на телото кон еритритол е 0,8 грама на килограм телесна тежина, што е поголема од ксилитол, лактитол и малтитол.

  (3) Анти-кариес: еритритолот не го користат човечки орални бактерии, затоа не предизвикува киселинско оштетување на забите, што предизвикува метаморфоза на забите и го инхибира растот на оралните бактерии, заштитувајќи ги забите.

  ———————————————————————————————————————————————————————————————— —————————————————————————————————

  Усга

  (1) засладувач; Хидратантна крема; Подобрувач на вкусот; Подобрувач на ткивата; Помош за обликување.

  (2) Може да се користи за пијалоци, бонбони, колачи. Нискокалоричен засладувач; потенки за засладувачи со висок интензитет.

  (3) Може да се користи за чоколадо, печива, трпезен шеќер, безалкохолни пијалоци, фруктоза, цврсти пијалоци итн.

  (4) Особено погоден за производство на храна отпорна на влага. Поради неговата мала растворливост (во споредба со сахарозата), лесно се кристализира и е погодна за храна за која е потребен вкус на шеќер, како што се чоколадо и трпезен шеќер.

  ———————————————————————————————————————————————————————————————— —————————————————————————————————

  Технички параметри

  Име на производ еритритол
  Хемиско име 1,2,3,4-бутантетрол
  молекуларна Формула C 4H 10O 4
  Молекуларна Тежина 122,12
  CAS број 149-32-6
  стандард FCC VIII
  изглед Бел кристален прав или грануларен
  мрежа 20-30mesh / 30-60mesh / 60-80mesh / 20-80mesh / колку што ви треба
  вкус Практично без мирис со многу сладок вкус
  опсег на топење 119-123
  Проба 99,5-100,5% (на сува основа)
  растворливост Многу растворлив во вода, малку растворлив во етанол
  pH вредност 5-7
  Загуба при сушење, .20,2%
  Пепел .10,1%
  Олово (пб) .50,5 mg / kg
  како 0,3 мг / кг
  Намалување на шеќерите .30,3%
  Рибитол и глицерол .10,1%
  Содржина на бактерии 300 cfu / g
  Квасец и мувла C100 cfu / g
  колиформни MP30 MPN / 100g
  Патогени микроорганизми негативни
  Услови за складирање Околината без мирис, состојбата со мала влажност се препорачуваат за да се минимизираат потенцијалите за печење / деградација
  Рок на траење 24 / месеци
  пакет 25кг / торба, 500гр / вреќа

  页


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1: Јас сум заинтересиран за вашите производи, но сега јас сум надвор од Кина, може да ви понудиме етикети вашиот на мојата земја?
  А1: Секако. Имаме целосно искуство со извоз, и без разлика каде сте, може да договориме испорака за вас, или по морски пат, преку воздух или експресно, во зависност од вашата потреба.

  Прашање 2: Како можам да добијам на примероци?
  A2: Можеме да ви обезбедиме бесплатен примерок за нашите постоечки производи, времето за водење е околу 1-2 дена. Треба да ги платите трошоците за испорака на примерокот, Ако ви требаат примероците според вашиот дизајн, трошокот за примерокот треба да се наплати од вас. Времето на траење е околу 5 дена.

  В3: можно да сопствени етикети е тоа со мојот сопствен дизајн?
  А3: Да, и само треба да ни ги испратите вашите цртежи или уметнички дела, па можете да ги добиете посакуваните.

  Q4: Како можам да се ослободи од плаќање за вас?
  A4: We can receive your payment by T/T, ESCROW or Western union which is recommended and we can also receive by L/C, D/P, D/A.

  П5: Како ја проверувате целата стока во производната линија?
  А5: Имаме инспекција на самото место и проверка на готовиот производ. Ние ја проверуваме стоката кога оди во постапката за производство на следниот чекор

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!