Карагенанот | 9000-07-1

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Тагови производ

  CAS бр .: 9000-07-1

  Други имиња: Карагенан

  EINECS бр .: 232-524-2

  Место на потекло: Кина (континентална)

  Тип: киселост регулатори, антиоксиданси, гума за џвакање бази, багрила, емулгатори, ензимски препарати, арома агенти, исхрана зголемувачи, презервативи, стабилизатори, засладувачи, згуснување

  Број на моделот: RG9000-07-1

  Име на производ: Карагенан

  Изглед: бела

  Име на производ Карагенан
  CAS број 9000-07-1
  Вовед Карагенан (исто така наречени carrageen џвакање) е еден вид на природен полисахарид хидрофилна џвакање извлечени
  од морето фабрика - црвени алги и, нормално, е бела или жолта боја во форма на прав, без мирис и без вкус.
  На гел формирање карагенан е на топлина реверзибилност. IE, гел се претвора во решение кога се загрева
  и се враќа на гел повторно штом решението се лади. Карагенан има многу поволни
  вода растворливост и почнува да се топи на 70, и апсолутно се топи на 80. Во меѓувреме, тоа е опремен парична казна стабилност
  , така што долгорочно сместување не може да го намали нејзиниот интензитет желатинирање и вискозитет. Производот нема да се
  хидролизира дури и ако се загрева во лер и алкален раствор. Кога се комбинираат со konjac џвакање,
  скакулците грав џвакање и некои други видови на непцата, карагенан може да даде извонредна изведба за
  синергија и јасно ја смени својата желатинирање карактеристики, па како да се направи гел полн еластичност и вода
  зачувување на способност.
  Својство Бела / Добра транспарентност / добра еластичност
  изглед бел прав
  Погодно толпата Погоден за луѓето од висок крвен притисок или хиперлипидемија

   

  пакување

 • Претходно:
 • Следно:

 • 1: Јас сум заинтересиран за вашите производи, но сега јас сум надвор од Кина, може да ви понудиме етикети вашиот на мојата земја?
  А1: Секако. Ние ја имаме целосна искуство извоз, и без разлика каде се наоѓате, може да се организира на испорака за вас, или од страна на морето, од воздух и од експрес, во зависност од вашите потреби.

  Прашање 2: Како можам да добијам на примероци?
  А2 Ние може да ви обезбеди бесплатен примерок за нашите постоечки производи, на олово време е околу 1-2 дена. Ќе треба да плати цена за испорака примерок, ако ви треба примероци според вашиот дизајн, цена примерокот мора да се наплати од вас. Водството време е околу 5 дена.

  В3: можно да сопствени етикети е тоа со мојот сопствен дизајн?
  A3: Да, и вие само треба да ни ги испратите вашите цртежи или уметнички дела, тогаш може да добиете што го сакате.

  Q4: Како можам да се ослободи од плаќање за вас?
  A4: Можеме да ја добиете вашата исплата од T / T, резерви или Western union која се препорачува и ние исто така може да добие од L / C, D / P, D / A. ОА

  Q5: How do you check all the goods in the production line?
  А5: Имаме место инспекција и инспекција готовиот производ. Ние се провери стоката кога тие одат во постапката за производство на следниот чекор

 • INQUIRY DETAILS *

  INQUIRY NOW
  • captcha

  Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!