1-Hexen-3-ол | 1-Hexen-3-ол

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Тагови производ

  Име на производ:1-Hexen-3-ол

  CAS бр .:4798-44-1

  EINECS Не: 225-355-0

  МФ:C6H12O

  Молекуларна тежина: 100,16

  Место на потекло: Кина (континентална)

  Изглед:светло жолта течност

  Стабилност: Стабилна

  1-Hexen-3-ол, храна и зачини, купи адитиви во храната

  Ние се кинески адитиви во храната производство обезбеди различни зачини за прехранбени производи вклучувајќи го 3-метил-6-t-butylphenol, 1-Hexen-3-ол.

  Забелешка: Прилагодено спецификација произведува може да се обезбеди во согласност со барањата на корисниците. Ефикасноста на производот
  Light yellow liquid, have a pleasing odor.Примена
  Use as food spices.

  Складирање состојба
  се чува во затворен сад и ставете ги на ладно и суво место.

  спецификации
  изглед светло жолта течност
  Густина 0.83g / cm3
  Точка на топење -15 ℃
  Точка на вриење 133,9 ° C до 760 mmHg
  Проба 99%
  други, пак,
  пакување 100g / торба, 500g / торба или шише, 1кг / торба или шише,
  25 кг / тапан или packedon барањата на клиентите.
  Прилагодено пакет може да се обезбеди во согласност со барањата на корисниците.
  На стандардни спецификации се за повикување само, обичај спецификација произведува се добредојдени. Подетални информации, вклучувајќи МСС лист, многу тежина, пакување состојба, олово време и цена се сите подготвени на барање, ве молиме да кликнете на барање за прибирање на понуди, ќе добиете нашата брза одговор во рок од 24 часа.

 • Претходно:
 • Следно:

 • 1: Јас сум заинтересиран за вашите производи, но сега јас сум надвор од Кина, може да ви понудиме етикети вашиот на мојата земја?
  А1: Секако. Ние ја имаме целосна искуство извоз, и без разлика каде се наоѓате, може да се организира на испорака за вас, или од страна на морето, од воздух и од експрес, во зависност од вашите потреби.

  Прашање 2: Како можам да добијам на примероци?
  А2 Ние може да ви обезбеди бесплатен примерок за нашите постоечки производи, на олово време е околу 1-2 дена. Ќе треба да плати цена за испорака примерок, ако ви треба примероци според вашиот дизајн, цена примерокот мора да се наплати од вас. Водството време е околу 5 дена.

  В3: можно да сопствени етикети е тоа со мојот сопствен дизајн?
  A3: Да, и вие само треба да ни ги испратите вашите цртежи или уметнички дела, тогаш може да добиете што го сакате.

  Q4: Како можам да се ослободи од плаќање за вас?
  A4: Можеме да ја добиете вашата исплата од T / T, резерви или Western union која се препорачува и ние исто така може да добие од L / C, D / P, D / A. ОА

  Q5: How do you check all the goods in the production line?
  А5: Имаме место инспекција и инспекција готовиот производ. Ние се провери стоката кога тие одат во постапката за производство на следниот чекор

 • INQUIRY DETAILS *

  INQUIRY NOW
  • captcha

  Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!